Krzewy szczepione na pniu

Brzoza to drzewo osiągające wysokość do 5-6 metrów, w zależności od wysokości szczepienia ( może być szczepione na pniu). Korona szeroka, parasolowata, pędy zwisają do samej ziemi. Pędy cienkie, młode szorstkie z ciemną korą, kora na pniu biała , liście małe, jasnozielone, wcześnie pojawiają się wiosną, kwitnie wiosną.


Klon pospolity (Crimson Sentry') Odmiana klona pospolitego o zwartej eliptyczno kulistej koronie ,pedy wzniesione gęsto ustawione w gałęziach o pionowym charakterze wzrostu. Liść bardzo ładny średniej wielkości z widocznym unerwieniem oraz wcieciach dość głębokich. Odmiana odporna na mróz, zasolenie gleby oraz dobrze rośnie na słabych stanowiskach.


Migdałek to pięknie kwitnący, szeroko rozrastający się krzew z wyprostowanymi pędami. Dorasta do 2m. Może być szczepiony na pniu, wówczas wysokość zależy od wysokości szczepienia. Liście ciemnozielone. Kwiaty w kształcie małych różyczek, różowe, pełne, bardzo efektowne. Kwitnie w kwietnia do maja. Preferuje stanowisko słoneczne, miejsce osłonięte. Toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe.


Modrzew szczepiony na pniu znakomicie nadaje się do małych ogrodów. Osiągają do 1,5m wysokości i około 1m szerokości. Można je uprawiać w donicach ustawionych na tarasie, patio czy balkonie. Należy jedynie pamiętać o zabezpieczeniu donic przed silnymi mrozami w czasie zimy– najlepiej donice owinąć specjalną włókniną. Modrzewie szczepione dobrze prezentują się w ogródkach skalnych oraz na wrzosowiskach.


Sosna (pinus mungo mops). Odmiana bardzo wolno rosnąca, charakteryzująca się szeroko-kulistym, silnie spłaszczonym pokrojem. W dojrzałym wieku osiąga wysokość ok. 1,5 m. Przyrasta rocznie ok. 5 cm. Pędy krótkie, gęste, sztywne, z ciemnozielonymi, krótkimi igłami. Znakomicie nadaje się do ogrodów skalnych, wrzosowisk, na skarpy, groby, niskie żywopłoty. Roślina preferuje słoneczne stanowiska.


Świerk (picea pungens glauca globosa) Drzewo rozrasta się do 3 m szer. przyrastając ok. 10 cm rocznie o srebrzysto-niebieskiej barwie kłujących igieł. Lubi stanowiska słoneczne. Zaleca się sadzenie pojedynczo jak i w grupach. Polecany do ogrodów skalnych i do kompozycji w pojemnikach.


Trzmielina (euonymus aureomarginata) zimozielony krzew o pokroju wyprostowanym. Liście żółto zielone, drobne z białym marginesem. Lubi gleby próchniczne, stanowisko słoneczne lub półcieniste. W ostre zimy może przemarzać. Polecana do małych ogrodów i pojemników.


Wierzba hakuro to silnie rosnący krzew o jaskrawym zabarwieniu liści. Wysokość zależy od wysokości szczepienia. W dobrych warunkach korona może mieć nawet 3m średnicy. Pędy brązowo-czerwone. Młode liście różowawe następnie biało-zielone. Drobne bazie pojawiają się przed liśćmi od marca do kwietnia.